...Zateplovanie domov, gáráží izoláciou-polystyrénom Bánovce nad Bebravou...    

Vítame Vás na našej stránke, dúfame že budete milo prekvapení a nájdete čo potrebujete.

 

K zatepleniu poterbujeme nasledovné pomôcky. V prvom rade treba mať ,,krájač,, rezačku na polystyrén - vhodný je na dlžku 120cm a hrúbku aspoň 20cm, styrodur okolo okien, dverových a garážových otvorov, ďalej miešadlo na lepidlo, vedro, žufanku, rohovníky, hmoždinky vždy aspoň o 10cm väčšie ako je hrúbka polystyrénu, omietacia lišta začisťovacia s lamelov, sieťka, tienacia sieť aspoň z tej strany, kde pečie slnko, dobré je mať lešenie, najlepšie hliníkové pojazdné, ľahko sa presúva. A hlavne chuť do roboty. Namontovanie polystyrénu - treba i tu dodržať určité zásady a postupy. Videl som mnoho stavieb s katastrofálnym zateplením, človeku až rozum ostáva stáť. Preto si nájdite dobrého majstra a hlavne overeného, aby ste nemali zbytočne hlavu v smútku.

Rady pri zateplení: Úpne na začiatku si celý dom nafoťte, aby ste vedeli kade idú elektrické káble a pod. Vyhnúť sa práci pri vysokých teplotách - chvýľu počkať na mraky alebo radšej to nerobiť, aby vám to nepoodskakovalo zo steny(alebo použiť tieniacu sieť/plachtu). Na polystyrérn nedávať iba päť placiek ako to ,,majstry,, robievajú - treba lepidlo naniesť po celom obvode polystyrénu a + aspoň dve-tri placky. V rohoch okien, dverí, garáží by mal byť polystyrén v kuse, taktiež treba rohy ešte krížom presietkovať. Používať lepidlá na polystyrén, nie aký najlacnejčí zoženiete. Dobré je po zasieťkovaní ešte raz lepidlom celú plochu preklébrovať. Pred fasádou treba poriadne zapenetrovať. Používať penetrák od firmy, ktorá Vám dodá aj fasádu. Tiež to nerobiť za dažďa, aby Vám fasádu nezmylo. Treba zistiť aké bude počasie v noci a aj na druhý deň. Treba zalepiť pred fasádou okná, dvere, brány, a všetko čo by sa mohlo zašpiniť fasádou. Ak plánujete obklad okolo dverí a okien alebo sokle, urobte to ešte pred fasádou a tam kde budete dávať obklad nepenetrujte fasádnou penetráciou, ale penetráciou pod obkladačky. Zateplujte minimálne 20cm a viac, ak Vám niekto tvrdí že 10cm úplne stačí, tak vädzte že nestačí, zbytočne vyhodené peniaze. Treba začať úplne presne vo vodováhe, od toho sa potom odvíja celé zateplenie, preto si na tom treba dať 100% záležať.

Ja som zateploval svoj bungalov sám, na fasádu som si zavolal partiu chalanov, bola radoť sa na nich pozerať. Musím ich pochváliť, iba málokto robí tak ako oni, s úsmevom na tvári, s dobrou náladou a hlavne ich šikovnosť bola očarujúca, a zato im aj takto ĎAKUJEM!

Ak by mal niekto záujem o zateplenie polystyrénom tu je moje číslo: 0905/260093 - Bánovce nad Bebravou a okolie. Vzhľadom na to, že to robím sám, robím len nízkopodlažné domy - bungalovy, garáže, chaty.(nie poschodové domy) Ďakujem za pochopenie.

Za svoju prácu si ručím!

 

 © Copyright 2010 | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT